Intern telefon/e-postlista

Uppgifterna har hämtats från telefonlistan som personalansvarig lämnat ut. De administrativa stämledarna har angetts i fetstil. Endast de aktiva medlemmarna presenteras i listan. De medlemmar som saknar eller har angett en felaktig e-postadress nås heller inte av de interna e-postlistorna.

Förändrade uppgifter anmäls till personal- och webbansvarig Anders Carlsson som nås på e-postadressen adress@vsmk.se.

Listan är senast uppdaterad 2019-02-18

Musikkårens mobiltelefon för inpassage: INAKTIVT (sedan 2006-10-10)
På onsdagar har vi en speciell passerkod från Carl Hennings gata, som fungerar mellan kl. 18-21. Koden är 7503, och går både till ytterdörr och mellandörrar.
Musikkårens interna listorStyrelsestyrelse@vsmk.se
Musikrådmusikrad@vsmk.se
Dirigentdirigent@vsmk.se
Stödföreningstodforening@vsmk.se
Kontaktpersonerkontakt@vsmk.se
Adressändringadress@vsmk.se
Valberedningvalberedning@vsmk.se
Flöjtflojt@vsmk.se
Klarinettklarinett@vsmk.se
Sax/bkl/fg/obsaxmm@vsmk.se
Valthornvalthorn@vsmk.se
Trumpet & kornetttrumpet@vsmk.se
Trombontrombon@vsmk.se
Tuba & eufoniumtubamm@vsmk.se
Slagverkslagverk@vsmk.se
Inaktivainaktiva@vsmk.se

Alla orkestermedlemmar som har angett e-postadress kan också nås via fornamn.efternamn@vsmk.se.
Alias uppdateras av Anders Carlsson i samband med anmäld ny e-postadress.

NamnInstrTele hemTele arb.MobilE-post
Håkan Johanssondir076-5585958hakjohan@gmail.com
 
Boel Meijerpicc021-13 17 67010-852 80 13070-1706065boel.meijer@se.abb.com
Marta Fojtflöjtmarta.fojt@gmail.com
Stefan Frennemoflöjt021-41 54 65021-34 29 77070-5534895stefan.frennemo@se.abb.com
Sofia Liljecrantzflöjt021-13 25 51021-17 30 40070-6458225liljecrantz77@hotmail.com
Karin Blomkvist Johanssonflöjt0220-149990220-21907070-3952323k.blomjohan@gmail.com
 
Anders Tysklingklar08-7432464076-1060970anders.tyskling@gmail.com
Thomas Clevströmklar021-41 15 09070-7452559070-7452559thomas_clevstrom@hotmail.com
Ulla Rudervallklar070-6228438ulla.rudervall@gmail.com
Dan Hedqvistklar070-203 84 50dan.hedqvist@gmail.com
Toni Baraniakklar070-3224184toni.baraniak@gmail.com
Magnus Olofssonklar070-2051754magnus.j.olofsson@gmail.com
Pascal Jourdainklar0760-17 77 63021-34 77 63073-2367763pascal.jourdain@telia.com
Elsa Permanklarelsa.perman97@gmail.com
Göran Hägglundbklar021-80 08 14070-7387087gorhagg46@gmail.com
 
Anders Carlssonasax021-4748911073-6765505anders.carlsson@sfks.se
Robert Reinerstedtasax0735-961663robert.reinerstedt@gmail.com
Tomas Fagerbergtsax0227-104 82073-2146020klarinett_tomas@hotmail.com
Thomas Jennersjötsax021-12 97 25070-8243722vivasteby@gmail.com
Kajsa Källbergfag070-3766088fam.kaellberg@hotmail.com
 
Liselotte Engströmhorn070-4049965liselottebenedikz@gmail.com
 
Thomas Ohlssontrpt021-13 17 670730-702404070-2527518thomas.ohlsson@yahoo.se
Lars Hesselgrentrpt021-35 81 26solveig_lars@outlook.com
Henrik Seideltrpt0224-52184070-6422569henrik.seidel@telia.com
Hans Westmankorn021-33 72 20072-250 3631hans.westman@hotmail.com
Hampus Westmantrpt072-2004582ham_wes@hotmail.com
Ludvig Bramstångtrptludvig.bramstang@hotmail.com
Frida Gunnarssontrptfrida.gunnarsson96@hotmail.com
 
Göran Vikertrbn021-33 05 03021-4401431070-6747330G.Viker@comhem.se
Mats Widelundtrbn021-391797mats@widelund.se
Tomas Forsséntrbn070-3419889ta@kth.se
Isak Stenströmbastrbisak.stenstrom@gmail.com
Simon Taylorbastrbsimotay@hotmail.com
 
Magnus Erikssoneuf021-490814808-407 17 29070-6661044magnus@orkester.nu
Stefan Lindestadtuba010-559 57 33072-2226584stefan.lindestad@bahnhof.se
Johan Lindestadtuba021-4711933070-6539180jlindestad@gmail.com
Henning Wictorintubahenning.wictorin@hotmail.com
 
David Norbergslgv070-2241631david.norberg@skola.vasteras.se
Anton Meijerslgvantonhm1997@live.se
Gustav Johanssonslgv/basgussi.amajo@hotmail.com
Adam Hildenborgslgv070-5221513a.hildenborg@gmail.com
 
Vilande medlemmar + gamla kontakter
Emelie Kvarnströmflöjtemelie.kvarnstrom@hotmail.se
Sanna Johanssonflöjt0703-301014sannafelicia@hotmail.se
Emma Clefbergflöjt073-0694747ec.2a@hotmail.com
Valérie Downeyflöjt070-2723512valeriecdowney@gmail.com
Milda Gontaitéflöjt076-5609848milda.gontaite@live.vasteras.se
Maria Ericsonflöjt073-0281141maria.ericson@live.com
Ebba Permanflöjt021-50595072-5200067emlp@live.se
Elin Bergrothflöjt070-6205121elinbergroth@hotmail.com
Sofia Hjelmflöjt073-7070965sofiahje@hotmail.com
Maria Lundinflöjt021-13 62 03021-39 26 24070-4652624maria.lundin@vasteras.se
L-T Heggestadoboe070-5832519lars-thomas.heggestad@blasarsymfoniker.se
Josefine Anderssonklar0730-446788josand341@gmail.com
Jordan Thomsonklar073-1418297jordan.nosmoht@gmail.com
Henrik Westmanklar0220-51791070-4174361henrik.022051791@spray.se
Pernilla Lindbergklar021-18 70 52070-2784659nallip69@yahoo.se
Erika Malmklar070-4209827erika.malm82@gmail.com
Gunnar Holmklar021-33 30 75021-19 83 60070-5354747guho1@telia.com
Martin Jonssonklar070-5221801jaskar.jonsson@gmail.com
Katarina Erngrenklar021-55520 073-9688062katarinaerngren@hotmail.com
Jenny Werthénklar021-13 14 66021-31 70 24070-7332851jenny.werthen@gmail.com
Eric Kingklar021-42001510589-12370070-9484184eric@mugio.com
Sigurd Olssonklar021-41 04 63
Frida Vikerfag021-33 05 03frida.viker@hotmail.com
Henric Hedlundasax0220-23880073-6296183henrichedo@hotmail.com
Daniel Reuithebsax072-2529487reuithe@gmail.com
Sofie Henrikssonbsax076-867 8520henriksson.sofie@gmail.com
Andreas Moninhorn076-3750663021-34 79 63073-2367963moninar@westinghouse.com
Erika Alowohorn021-35 77 24021-39 49 03070-6787413akireh@hotmail.com
Johanna Olssonhorn073-6435924mackan_jojo@hotmail.com
Anna Meijerhornanna.hagg.meijer@gmail.com
Stefan Carlsonkorn021-41 55 66021-34 46 160730-403370stefanca@hem-pc.bip.net
Thore Hallingströmkorn021-33 06 36070-6450955thore.hallingstrom@bredband2.com
Kristian Holmtrpt070-5109990mail@kristianholm.se
Madelene Anderssontrpt076-3410112madelene.a@icloud.com
Fredrik Lindbergtrpt076-80 98 500fli0320@hotmail.com
Tinalina Karlsson-Glödetrpt018-53 69 34070-4562852yoffilina@hotmail.com
Kjell Anderssontrbn021-13 52 15kjell.kia@telia.com
Patrik Arvhulttrbn021-4810615070-2213519arvhult@musiker.nu
Christer Åbergtrbnchrister@aberg.net
Mattias Abrahamssontrbn070-2598769maab@telia.com
Martin Kaalhustrbn021-80 35 84076-7632475martin.kaalhus@hotmail.com
Rickard Isakssontrbn021-4907544073-6298437rickard_isaksson@hotmail.com
Karoline Trondsentrbn+47 47668559 (Norge)trondsen96@gmail.com
Alfred Rubineuffreddyrubin@hotmail.com
Jenny Häggeuph/flöjt021-51053073-2098981hagg.jenny@gmail.com
Sofia Stenroostubasofia_stenroos@outlook.com
Andreas Dismanslgv076-9450868andreasdisman@hotmail.se
Claes Werthénslgv021-13 14 66070-9154923claes.werthen@astrazeneca.com
Urban Gripslgv021-35 81 69021-18 17 20073-1818169u_grip@spray.se